کاسیان فرش کاشان

خرید فرش ماشینی ارزان قیمت یا فرش های استوک

خرید فرش ارزان قیمت

یکی از مواردی که در جستجوهای کاربران برای خرید فرش به آن برخورد میکنیم فرش ته انباری ، فرش ارزان قیمت یا فرش استوک است .

در کل این نوع محصولات گونه ای خاص نیستند و در همه مدل های فرش می توان آن را یافت . از فرش های 700 شانه ،1000 شانه و 1200 شانه گرفته تا انواع فرش های فانتزی .                                                                                             .

فرش ته انباری یا فرش استوک و یا تستی چیست؟

در کل این گونه فرش ها بیشتر در بین عمده فروشان و مغازه داران رایج و شناخته شده است اما اخیرا با افزایش قیمت فرش ماشینی مشتریان بسیاری پیدا کرده است.اصولا زمانی که کارخانه های فرش ماشینی بافت  یک نوع از فرش و یا یک نوع رنگ بندی خاص را دیگر تولید نمی کنند به باقیمانده فرش های آن که در انبار موجود است فرش ته انباری یا فرش استوک میگویند.به طور مثال یک کارخانه تولیدی در حال تولید فرش های 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه است و تصمیم میگیرد که تولید  فرش 700 شانه را متوقف و فرش 1500 شانه را جایگزین آن کند .در این حالت پس از توقف تولید فرش های 700 شانه ای که در انبار برجا مانده فرش ته انباری یا استوک می گویند و به قول عمده فروشان پشت دار نیست یعنی در صورت سفارش از انواع سایز ها ، شرکت نمیتواند آن را تامین کند و فقط آنچه که در انبار موجود است را می تواند بفروشد و یا در حالت دیگر شرکتی را فرض کنیم که فرش های خود را در 2 نوع رنگ بندی عرضه می کند . یکی رنگ روشن و دیگری در رنگ های مات و به هر علتی مثل عدم رضایت مشتری و یا از مد خارج شدن تصمیم میگیرد یکی از آنها را دیگر تولید نکند و رنگ بندی جدیدتری را روی خط تولید قرار دهد . در این حالت هم فرش های موجود در انبار ته انباری می شود و شرکت های تولیدی این فرش ها را با قیمتی پایین تر از نرخ بازار به فروش میرسانند که معمولا 15% پایین تر از قیمت بازار است.

اما فرش تستی چیست؟

با توجه به رقابت روز افزون در بین شرکت های تولیدی فرش ماشینی در عرضه انواع و اقسام جدید فرش ماشینی هر ساله مخصوصا در زمان نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی کلکسیون های جدید معرفی می شوند اما قبل از آن واحد های طراحی در این شرکت ها آزمون و خطا های زیادی برای چیدن یک پالت رنگی جدید میکنند. . زمانی که پالت رنگی جدید تکمیل شد شروع به تولید در تعداد کم میشود . به ظور مثال در هر رنگ زمینه 2 یا 4 عدد پس از این که فرش بافته شد مسئولین مربوطه نظرات خود را ارائه میکنند و مواردی که باید تغییر کند تا فرش زیبا تر شود را به واحد طراحی اعلام میکنند . لازم به ذکر است که پالت جدیدی که ارائه میشود مثل یک جعبه باز نشده است و فقط بنا به تجربه و تخصص طراحان فرش است و تا فرش بافته نشود عیب آن نیز مشخص نمی شود . پس از انجام اصلاحات مجدد چند نمونه بافته می شود تا بهترین حالت رنگ بندی انتخاب شود . اما فرش هایی که به صورت تست بافته شده اند و دیگر تولید نمی شوند نیز بارکد تست  میگیرند و با قیمتی پایین تر از نرخ بازار به فروش می رسند . در کل فرش های تستی و ته انباری از نظر کیفی هیچ تفاوتی با فرش های معمول ندارند و قیمت قیمت پایین تر آنها تنها به دلیل عدم تولید و تستی بودن آنها است و اگر به دنبال خرید فرش ارزان قیمت هستید گزینه های خوبی هستند .  

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی کاسیان فرش
•  قوانین خرید از کاسیان فرش
•  حریم شخصی مشتریان کاسیان فرش
•  مزیت و عیوب فرش های ماشینی 700 شانه را بدانید
•  چگونه فرش متناسب با دکوراسیون انتخاب کنیم؟
•  راهنمای ثبت سفارش فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه