کاسیان فرش کاشان

چگونه فرش متناسب با دکوراسیون انتخاب کنیم؟

انتخاب فرش مناسب با دکوراسیون

یکی از مسايل مهمی که مخصوصا بانوان در رابطه با انتخاب فرش با آن مواجه هستند انتخاب فرش مناسب با دکوراسیون منزل است به طوری که فرش با تمام عناصر منزل اعم از پرده مبلمان و رنگ دکوراسیون مطابقت داشته باشد .تطبیق فرش با دکوارسیون منزل ، فضای آرامی را برای ساکنان خانه ایجاد می کند . به همین دلیل است که خریداران سعی می کنند قبل از خرید به طرح و رنگ فرش متناسب با دکوراسیون منزلشان توجه کنند .

در این جا ابتدا باید انتخاب کنیم که چه فرشی می خواهیم انتخاب کنیم ؟ فرش ماشینی یا دستبافت؟

فرش های دست بافت معمولا از جنس پشم کرک یا ابریشم هستند و مهمولا دارای طرح های سنتی هستند و قیمت نسبتا بالایی هم دارند ولی فرش های ماشینی معمولا قیمت مناسب تری تری دارند و از جنس پلی استر یا اکریلیک هستند .

در صورتی که دکوراسیون منزل شما سنتی است و  بودجه مناسبی در اختیار دارید فرش های فرش های دست بافت کرک یا پشم انتخاب خوبی است . و اما اگر در منزل فرزند کوچکی دارید که هر لحظه فرش منزل شما در معرض کثیف شدن یا ریختن مواد غذایی قرار دارد می توانید از فرش ماشینی و ترجیحا رنگ تیره استفاده کنید.

رنگ فرش : در انتخاب رنگ فرش از مهم ترین عوامل تطابق آن با لوازمی مثل پرده مبلمان کابینت و سایر اثاثه منزل است . اما اگر که فضای کوچکی داریم رنگ روشن می تواند فضا را بزرگتر جلوه دهد و بالعکس رنگ های تیره فضا را کوچکتر نشان می دهد .

فرش های مدرن : اخیرا شاهد تنوع بالایی در فرش های مدرن هستیم که طرفداران زیادی هم دارند . پرینت فرش ,فرش وینتیج , فرش کلاژ ,فرش های تکه دوزی شده و ... از جمله فرش های مدرنی هستند که در بازار موجود است .

فرش ماشینی مناسب خانه چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به قسمت های مختلف خانه معیار انتخاب نیز باید تغییر کند. مثلا در اتاق خواب چون فضای شخصی و کوچکی داریم از فرش های کوچک و حتی تزيینی میتوانیم انتخاب کنیم . اما اتاق نشیمن چون محل رفت و آمد خانواده و مخصوصا مهمانان است باید فرش زیباو با دوامی داشته باشدکه با دکوراسیون هم مطابقت داشته باشد. در مورد راهرو های خانه هم باید فرش با دوام انتخاب شود و ترجیحا با رنگ های شاد و طرح های زیبا تا انرژی لازم را به شما بدهد . و در اخر فرش مناسب برای آشپزخانه در وهله اول باید با دوام باشد چون بیشتر از جاهای دیگر در معرض کثیف شدن است و احتمالا شستشوی بیشتری هم روی آن انجام می شود هم باید بادوام باشد و هم اینکه دارای ثبات رنگ باشد و در اثر شستشو رنگ بندی آن دچار آسیب نشود .

و در آخر اینکه فرش مناسب برای منزل علاوه بر کیفیت و مقاومت بالا باید از نظر رنگ بندی و طرح هم باید با دکوراسیون خانه مطابقت داشته باشد و هم متناسب با مورد استفاده آن انتخاب شود . 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی کاسیان فرش
•  خدمات پس از فروش کاسیان فرش
•  مراحل بافت و تولید فرش های ماشینی
•  تفاوت فرش کاشان با فرش مشهد
•  تفاوت فرش 700 شانه واقعی با 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه
•  قوانین خرید از کاسیان فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه