کاسیان فرش کاشان

فرش ماشینی با کیفیت شامل چه ویژگی هایی می شود؟

فرش ماشینی با کیفیت بالا

طی سالهای اخیر با توجه به رقابت روز افزون در تولید و فروش فرش ماشینی و تبلیغات گسترده صورت گرفته مصرف کنندگان توجه ویژه ای موضوع کیفیت و عوامل موثر در آن نشان می دهند. متخصصین عواملی چند را در کیفیت فرش ماشینی برشمرده اند که به بررسی آنها می پردازیم.


1: نوع الیاف و نخ مصرف شده در فرش  ماشینی :
در گذشته موضوعی که بسیاری از بانوان به خصوص در هنگام نظافت فرش ماشینی از آن گلایه داشتندکه برای سلامتی هم بسیار مضر است پرز دهی زیاد فرش ماشینی بود که در سال های گذشته با ارتقای تکنولوژی ریسندگی و هیت ست شدن نخ ها تا حدود زیادی از این پرزدهی کاسته شده و موجب رضایت و تضمین سلامت مصرف کننده نیز شده است . هم چنین سعی شده است تا از مرغوبترین الیاف وارداتی برای تولید نخ های این نوع فرش ها استفاده شود تا محصول نهایی کیفیتتی دوچندان داشته باشد . 

 

2. اصل بودن فرش ماشینی :

بسیاری از مصرف کنندگان اطلاعات دقیقی از اصل بودن فرش خریداری ندارند و سوالی که از تمامی فروشندگان می پرسند در مورد اصل بودن فرش و تقلبی نبودن آن است .
- حال چگونه بفهمیم که چه فرشی اصل است؟
در حقیقت زمانی که صحبت از اصل بودن فرش است منظورمان این است که آن فرش با دستگاه تخصصی و اصلی آن بافته شده و مواد مصرفی طبق استاندارد فرش است یا خیر؟ معمولا فرش های ماشینی با دستگاه هایی وندویل بلژیک و شونهر آلمان بافت میشود. از hcp برای بافت فرش 700 شانه و از برای بافت فرش های 1000 شانه و فرش 1200 شانه استفاده می شود.

 

حال چگونه می شود که یک فرش غیر اصل می شود؟

برخی از تولید کنندگان برای کاهش هزینه های خود دستگاه های 500 شانه یا 700 شانه را با تغییراتی خاص تبدیل می کنند و فرش های 700 شانه با دستگاه های تبدیل شده 700 شانه می بافند و فرش های 1000 شانه و 1200 شانه را با دستگاه های تبدیل شده 700 شانه می بافند . این فرش ها معمولا دارای شانه و تراکم کمتری نسبت به آنچه گفته می شود هستند و کیفیت پایین تری هم دارند .

 

حال چگونه فرش اصل را از غیر اصل تشخیص بدهیم ؟

- وقتی که از فرش 700 شانه با تراکم 2550 صحبت میکنیم یعنی باید در 1 متر عرض فرش 700 گره و در 1 متر طولی فرش 2550 گره وجود داشته باشد . این فرمول در مورد فرش های 1000 شانه و 1200 شانه هم صدق می کند در غیر این صورت فرش ما استاندارد نیست . همچنین تمام خصوصیات فرش باید با مندرجات پشت فرش مطابقت داشته باشد .

از لحاظ ظاهری فرش باید کاملا سالم باشد و هیج گونه پارگی یا زدگی نداشته باشد . هم چنین سطح فرش باید کاملا صاف و یکدست باشد . اگر در سطح فرش هرگونه پایین رفتگی مشاهده شد می تواند نشان گر عیب در مرحله بافت و یا مرحله شیرنگ فرش باشد .
در کل با توجه به رقابت شدید در تولید و عرضه فرش ماشینی اکثر تولید کنندگان سعی در ارايه بهترین کیفیت و رنگ بندی هستند اما در این بین هستند سود جویانی که در ارايه فرش غیر اصل و بی کیفیت به جای اصل را دارند و بهترین راه مقابله با این افراد خرید از برند ها و عرضه کنندگان معتبر است.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی کاسیان فرش
•  مزیت و عیوب فرش های ماشینی 700 شانه را بدانید
•  راهنمای ثبت سفارش فرش
•  مراحل بافت و تولید فرش های ماشینی
•  قوانین خرید از کاسیان فرش
•  پشتیبانی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه