کاسیان فرش کاشان

فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی؟

خرید فرش فانتزی یا خرید فرش کلاسیک

در میان انواع فرش های موجود در بازار با توجه به سلیقه های متفاوت بیشترین تقاضا به سمت فرش های کلاسیک یا فرش های فانتزی می باشد که همین موضوع سبب گشته تا این سوال را برای متقاضیان ایجاد نماید که فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی؟ که در این جهت دست نوشته زیر تهیه شده است تا شما را در ابتدا با هر یک از این نوع از فرش ها آشنا نماید تا بتوانید به پاسخ این سوال خود دست یابید.
اما قبل از پرداختن و تعاریف این دسته از محصولات برای خرید فرش فانتزی یا خرید فرش سنتی توصیه می گردد که در قبیل انتخاب و خرید به سبب قدمت و تجربه ای که در بحث تولید و عرضه فرش با کیفیت بالا در شهر فرش کاشان می باشد خرید را از فروشگاه ها یا کارخانجات فرش بافی این شهر تهیه نمایید تا علاوه بر کیفیت بالای این محصولات به تنوع در طرح و رنگ فرش و قیمت مناسب دست یابید. با توجه به این مطالب برخلاف تصوری که در ذهن ها قرار دارد و افراد می پندارند که خرید یک فرش ایده ال کار دشواری می باشد به راحتی با وجود تنوع در فرش ها می توانید بسته به سلیقه و توجه به چینش و هارمونی رنگ به کار رفته در دکوراسیون به مناسب ترین فرش به عنوان کف پوش دست یابید. لذا در این باب اطلاعاتی را در زمینه معرفی هر دو دسته از فرش های پر طرفدار برای خریداران مطرح نموده ایم تا بر اساس آن بتوانند به طور دقیق به انتخاب و خرید فرش کاشان بپردازند.

فرش کلاسیک
این مدل از فرش ها دارای طرح های اصیل و نقشه های ایرانی و سنتی می باشد که متناسب برای نوع دکوارتیو سنتی کلاسیک منازل است. طرح های ریز و درشت یا حتی خلوت و شلوغ بافت این محصولات انتخاب فرش کلاسیک را مناسب برای مکان های رسمی با سبک کلاسیک کرده است.
از ویژگی های فرش کلاسیک کاشان علاوه بر طراحی منحصر به فرد آن می توان به کیفیت بالای الیاف به کار رفته در فرش و ظرافت و حتی به کار رفتن طیف رنگی آرام و ملایم بیان نمود که زیبایی و تاثیر گذاری این نوع از فرش ها را دو چندان می نماید.
فرش های کلاسیک را می توانید در دو نوع فرش دستباف یا فرش های ماشینی خریداری نمایید که به طبع نوع دستبافت آن از قیمت بالاتری نسبت به نوعی ماشینی برخوردار می باشد. در فرش های ماشینی کلاسیک نیز می توان بافت فرش ها با تعداد شانه و تراکم های مختلف را بیان نمود که از فرش 500 شانه شروع و تا فرش 1500 شانه ادامه دارد و به طبع هر چه افزایش تراکم گره ایی را داشته باشیم ظرافت و ریز نقشی فرش بیشتر و در نتیجه قیمت و کیفیت ظاهری بالاتری را به همراه خواهد داشت. البته به دور از تعداد شانه و تراکم مختلف فرش و بحث تفاوت قیمت یکی از موضوعاتی که در زمینه انتخاب فرش کلاسیک وجود دارد توجه به مکان مورد استفاده از فرش می باشد. به طور مثال فرش های 1500 شانه تراکم 4500 که از ظرافت بالایی برخور دارند تنها مناسب برای مکان های کم تردد می باشد تا پاخور شدن فرش کم و در نتیجه دفورمه نگردد و ظرافت و زیبایی آن حفظ شود. در صورتی که برای فرش پذیرایی که از تردد بالا برخوردار است توصیه می گردد فرش های 700 شانه تراکم 2550 را خریداری نمایند که هم مقاوم در برابر سایش و پاخور می باشد و هم از قیمت مناسبی برای خرید برخوردار است.
در باب معرفی انواع طرح فرش کلاسیک که به نوعی از طرح های پر فروش می باشد می توان به فرش طرح افشان، فرش خشتی، بته جقه و... اشاره نمود.

فرش فانتزی
فرش فانتزی که در اصل همان فرش های مدرن نامیده می شوند نسبت به نوع فرش کلاسیک بیشترین تقاضا را دارا می باشند و این موضوع را می توان به دلیل سبک تغییر زندگی ها به سمت مدرنیته شدن بیان نمود. در باب معرفی این نوع از فرش ماشینی می توان به طراحی طرح فرش فانتزی با اشکال هندسی و خطوط و طرح های ساده اشاره نمود که مناسب برای دکوراتیو مدرن می باشد. در باب ویژگی های فرش فانتزی کاشان نیز علاوه بر طراحی آن که در بالا بیان شد می توان به نوع جنس الیاف فرش و رنگ بندی آن اشاره نمود.
در باب الیاف بافت این نوع از فرش های فانتزی معمولا کارخانجات فرش بافی در زمینه کاهش قیمت این محصولات از الیاف های پلی استر، پلی پرو پیلن و ... به تنهایی استفاده می نمایند اما هستند کارخانجاتی که در باب حفظ کیفیت این محصولات از ترکیب الیاف های بالا با آکریلیک هیت ست شده که از بهترین نوع نخ خاب فرش در فرش های کلاسیک می باشد استفاده می کنند تا به نوعی بتوانند به تضمین کیفیت و قیمت فرش فانتزی برای خریداران بپردازند. در باب طیف رنگی این محصولات می توان علاوه بر رنگ های ملایم به استفاده از رنگ های شاد و تند به کار رفته در آن ها اشاره نمود که سبب می گردد تا این نوع از محصولات را مناسب برای فرش اتاق خواب یا فرش پذیرایی نماید.
در باب تراکم گره ایی بافت این محصولات بر خلاف فرش های ماشینی که از تعداد شانه 500 بافته می شوند این محصولات با تراکم عرضی برابر با 480 به نام شانه و تراکم طولی 1600 مورد بافت قرار می گیرند تا بتواند علاوه بر بحث کاهش قیمت فرش در امکان حمل و جابه جایی آسان آن نیز تاثیر داشته باشد.
حال بعد از این که با تعاریف و ویژگی های های هر یک از دو نوع فرش کلاسیک و فرش فانتزی آشنا شده اید نوبت به آن رسیده تا به پاسخ سوالی که در اول مطرح گشته است، بپردازیم.

فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی؟
در باب پاسخ به این سوال که فرش کلاسیک بخریم یا فرش فانتزی می توان به دو عامل در زمینه خرید توجه نمود:
- اگر در بحث خرید فرش ماشینی کاشان بحث قیمت و بودجه برای شما بسیار مهم می باشد و به دنبال قیمت نازل فرش هستید، توصیه می گردد در بین انتخاب فرش کلاسیک یا فرش فانتزی، خرید فرش فاتتزی را انجام دهید که نسبت به فرش های سنتی یا کلاسیک قیمت پایین تر را دارا می باشند.
- عامل دیگر انتخاب فرش بین دو گزینه انتخابی بین فرش کلاسیک یا فرش فانتزی بررسی و توجه به نوع دکوراتیو منازل می باشد که انتخاب فرش با توجه به سبک آن صورت می گیرد. معمولا برای سبک چیدمان های سنتی و رسمی توصیه می شود از فرش های کلاسیک استفاده شود در صورتی که برای فضای های مدرن بهترین گزینه انتخاب فرش فاتتزی می باشد.

خرید فرش فانتزی یا خرید فرش کلاسیک
به طور کلی در باب خرید هر یک از فرش های ماشینی فانتزی یا فرش کلاسیک می توانید برای خرید، کارخانه تولید کننده کاسیان فرش را انتخاب نمایید که تولید و عرضه انواع فرش های ماشینی از کلاسیک گرفته تا مدرن و فانتزی را در تنوع بالای طرح و رنگ به همراه دارد. امکان خرید فرش فانتزی یا خرید فرش کلاسیک از این مجموعه علاوه بر داشتن ضمانت کتبی در باب کیفیت دارای بالاترین تنوع طرح و رنگ می باشد که به سبب فروش مستقیم به شکل حضوری و غیر حضوری به قیمت درب کارخانه در اختیار خریداران قرار می گیرد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی کاسیان فرش
•  بهترین گلیم فرش های ماشینی چه خصوصیاتی دارند ؟
•  تفاوت فرش 700 شانه واقعی با 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه
•  قیمت فرش 700 شانه و عوامل موثر در آن
•  راهنمای ثبت سفارش فرش
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه