کاسیان فرش کاشان

تشخیص فرش 700 شانه واقعی از فرش طرح 700 شانه

تشخیص فرش 700 شانه واقعی

فرش های ماشینی با تعداد شانه و تراکم های مختلفی بافته می شوند. هر تخته فرش ماشینی دارای دو نوع تراکم عرضی و طولی می باشد که با نام شانه و تراکم معرفی می شوند. شانه و تراکم از مهمترین فاکتورهای موجود در هر فرش ماشینی است که نقش بسزایی در تعیین کیفیت و ظرافت فرش دارد. شانه های فرش ماشینی شامل فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه هستند.
برای معرفی گره های عرضی قالی های ماشینی از عبارت شانه استفاده می شود که در فرش 700 شانه در هر متر مکعب از عرض فرش معادل 700 ریشه وجود دارد. برای قالی هفتصد شانه اصل از تراکم طولی ما بین 2100 تا 3000 استفاده شده است.
افزایش تعداد ترکم طولی در این قالی ها مساوی با ریز نقش شدن محصول است. پس شانه به ظرافت فرش و تراکم به فشردگی فرش 700 شانه واقعی مربوط می باشد. قالی های ماشینی اصل 700 از لحاظ زیبایی و رنگبندی چیزی کمتر از فرش ماشینی 1000 شانه ندارند و می توانند به عنوان یک فرش با دوام و زیبا در تمامی مکان ها به کار روند.

فرش ماشینی هفتصد شانه در انواع متنوعی بافته می شوند که عبارتند از:
فرش ماشینی هفتصد شانه اصل کاشان با تراکم 2550
فرش ماشینی هفتصد شانه تبدلی درجه یک
فرش ماشینی طرح هفتصد شانه با کیفیت
فرش ماشینی گل برجسته هفتصد شانه
فرش ماشینی ترک هفتصد شانه


نبود اطلاعات کافی در مورد مشخصات فرش های هفتصد شانه باعث شده تا برخی از فروشندگان سود جو، اقدام به فروش فرش ماشینی طرح هفتصد شانه به جای فرش ماشینی هفتصد شانه واقعی نمایند.
برای تشخیص فرش 700 شانه واقعی از فرش طرح 700 شانه باید با ویژگی های ظاهری و فنی این دو محصول آشنا باشید تا در زمان خرید امکان سودجویی این افراد را از بین ببرید.
قالی ماشینی طرح هفتصد شانه صرفا به دلیل داشتن طرحی مشابه به طرح قالی هفتصد شانه واقعی در این دسته قرار گرفته و استقابل از آن نیز به خاطر قیمت مناسب آن می باشد.  

تفاوت فرش 700 شانه با فرش طرح هفتصد شانه ازنظر الیاف
قالی های هفتصد شانه واقعی با الیاف مرغوب و درجه بک اکرلیک هیت ست شده بافته می شوند و هیچ گونه پرزدهی ندارند و ضد حساسیت نیز هستند. فرش 700 شانه واقعی تمام اکریلیک با نخ تار و پود پنبه اصل بافته می شود و خاصیتی شبیه به فرش دستباف پشمی دارد. این قالی های ماشینی از نظر زیبایی و ظرافت بسیار با فرش طرح هفتصد شانه فرق دارند و در برابر گرما و نور خورشید مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. فرش های هفتصد شانه اصل کاشان بدون بو هستند و پاخور نرمی دارند.
قالی های طرح هفتصد شانه همان فرش 500 شانه هستند که با طرح قالی هفتصد شانه بافته می شوند. این قالی ها می توانند با  الیاف بی سی اف، ویسکوز، آکریلیک و پلی استربافته شوند.
فرش طرح 700 اکریلیک از بهترین نوع قالی طرح 700 شانه می باشد که قیمت بیشتری نسبت به دیگر فرش های طرح دارد. فرش های طرح هفتصد شانه پلی استر از قیمت و طول عمر کمتری برخوردارند و ظاهر و زیبایی فرش طرح 700 شانه اکریلیک را ندارند. فرش های طرح هفتصد شانه بی سی اف در دراز مدت دچار رنگ پریدگی و تخته شدن نخ خاب می شوند.


تفاوت فرش 700 شانه واقعی با فرش طرح هفتصد شانه از نظر تراکم
فرش طرح هفتصد شانه در واقع قالی پانصد شانه است و به همین علت با تراکم طولی در حدود هزار گره طولی بافته می شود. طرح های پرفروش قالی هفتصد شانه بر روی فرش 500 شانه اجرا می شود و فرش طرح هفصتد شانه به وجود می آید.

فرش های هفتصد شانه واقعی نیز به دلیل وجود الیاف ظریف و تراکم عرضی بالاتر توانایی بافت در تعداد تراکم طولی بالاتر را دارند و می توانند با تراکم طولی 2100 تا 3000 بافته شوند. رایج ترین تراکم طولی در این قالی ها برابر با 2550 است. قالی 700 شانه تراکم 2550 واقعی ریز بافت تر از فرش طرح هفتصد شانه می باشد و تراکم گره های فرش از پشت آن دیده می شود .
افزایش تراکم در این محصولات باعث کاهش ارتفاع نخ خاب فرش و فشردگی بیشتر فرش می شود، پس فرش طرح هفتصد شانه ارتفاع نخ بیشتری نسبت به فرش هفتصد شانه واقعی دارد و برای نشستن بهترین گزینه است. ارتفاع نخ خاب در قالی طرح هفتصد شانه 12 میلیمتر و در فرش هفتصد شانه اصل برابر 10 میلیمتر است.

تفاوت فرش 700 شانه واقعی با فرش طرح هفتصد شانه از نظر تعداد رنگ
قالی های هفتصد شانه اصل با تعداد هشت و ده رنگ واقعی بافته شده و فرش طرح هفتصد شانه فقط با هشت رنگ واقعی قابلیت بافت دارد. در فرش های طرح 700 شانه به جهت استفاده از ماشین آلات پیشرفته تر از فرش 500 شانه امکان بافت کامپیوتری نقشه های فرش هفتصد شانه واقعی وجود دارد و به همین علت فرش توانایی بافت در تعداد هشت رنگ طبیعی را دارا می باشد.
قالی اصل هفتصد شانه کاشان به خاطر بافت با دستگاه های فوق پیشرفته و ظرافت بافت بالا امکان بافت با تعداد رنگی بالاتر از هشت رنگ را نیز دارد. البته فرش هفتصد شانه واقعی هشت رنگ با فرش هفتصد شانه واقعی ده رنگ با اختلاف جزئی قیمت عرضه می شوند ولی قیمت بیشتری نسبت به فرش طرح هفتصد شانه هشت رنگ دارند.

تنوع در رنگ یکی دیکر از خصوصیات فرش هفتصد شانه واقعی می باشد که باعث شده تا این محصولات جوابگویی تمامی سلایق و نیاز ها باشند. این در حالی است که فرش طرح هفتصد شانه با تنوع رنگی کمتری بافته شده و صرفا برای مکان هایی عمومی کاربرد دارند.

تفاوت فرش 700 شانه واقعی با فرش طرح هفتصد شانه از نظر نوع دستگاه
فرش ماشینی هفتصد شانه واقعی با دستگاه های به روز و مدرن اچ سی پی ۲ (HCP2)بافته می شود که در حال حاضر از پیشرفته ترین ماشین آلات بافندگی قالی ماشینی می باشند. این دستگاه های پیشرفته تنها برای تولید فرش های تراکم بالا تهیه شده و به هیچ عنوان فرش های درجه دو را تولید نمی کنند.
امروزه قالی های ماشینی طرح هفتصد شانه نیز با دستگاه های کامپیوتری به روزتری نسبت به فرش پانصد شانه بافته می شوند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی کاسیان فرش
•  بهترین رنگ فرش برای دکوراسیون کدام است ؟
•  درجه بندی فرش ماشینی
•  همه چیز در مورد فرش های ماشینی 1200 شانه
•  راهنمایی و انتخاب فرش مناسب برای پذیرایی
•  شماره حسابهای کاسیان فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه